м. Львів, 79000, Україна:
офіс : вул. Городоцька 197/27
тел.: 098 35 68 094, 063 02 43 994,
E-mail: visasto100@gmail.com

пн.-пт. 09:00 - 19:00
сб. 11:00 - 14:00
неділя - вихідний

Дослідники відшукали біля Греції затонуле римське судно віком 2000. років: вантаж уцілів

 Греція- справжнє джерело історичних та культурних вартостей і не всі з них знайдені та виявлені по сьогоднішній день. Це країна із дивовижною історією, яка починається ще кількома століттями раніше до початку нашої ери. Давні греки залишили у спадок майбутнім поколінням не лише ціннісні надбання у вигляді знань, але й прекрасні витвори мистецтва, архітектури тощо.

Нещодавно на дні Середземного моря дослідники виявили ще один цікавий об’єкт- затонуле судно, що належало колись Римській імперії якому , вважають фахівці, більше двох тисяч років. Його розміри дорівнюють 34 метрам в довжину та 13 метрам завширшки. Зрозуміло , що підняти корабель, який пролежав під водою більше 2 тисячоліть завдання складне.

Дослідники наразі обдумують чи варто піднімати рештки корабля із дна і чи це взагалі можливо, щоб не зруйнувати уламки, що залишились. Судно вкрите товстим шаром осаду, тож наразі виявлено лише окремі частинки корабля, проте поступово, сподіваються науковці, можна буде розкопати більшу частину об’єкту, або ж навіть якщо повезе цілий дерев’яний корпус. Судно було знайдене біля берегів портового селища Фіскардо, що на острові Кефалонія,  який  нині належить Греції. Можна припустити, що свого часу острів був важливим торгівельним пунктом.

Важливою цінністю та знахідкою є вантаж, який перевозили за допомогою судна і який досі там знаходиться- близько 6000 старовинних римських амфор, які, пролежавши під водою більше2000 років, збереглися у доволі непоганому стані. Дослідники вважають, що корабель пішов під воду через аварію, що трапилась приблизно в період між І століття до нашої ери та І століттям нашої ери. Об’єкт вдалося знайти завдяки гідролокатору- пристрою, що допомагає у виявленні підводних предметів. Також завдяки цьому засобу в подальшому можна буде з’ясувати імовірні причини корабельної аварії.

Залишити відгук

Ваш імейл не буде опублікований. Обовязкові поля позначені *

×
Any questions?