м. Львів, 79000, Україна:
офіс : вул. Городоцька 197/27
тел.: 098 35 68 094, 063 02 43 994,
E-mail: visasto100@gmail.com

пн.-пт. 09:00 - 19:00
сб. 11:00 - 14:00
неділя - вихідний

КОРСИКАНСЬКІ ПРИСТРАСТІ

   Що вам відомо про Корсику? Мабуть не кожному взагалі доводилося чути про цей маленький острівок, що знаходиться у Середземному морі і не всі знають, що це один із напрямків, де можна організувати й провести чудовий кількаденний пляжний відпочинок.

Першою нетиповою ознакою острова є його особливий статус- Територіальна спільнота Корсика. Сьогодні острів умовно поділений на дві половини- північну та південну частини. Північній присвоюється характеристика «італійської», а все через те, що тривалий період у своєму розвитку вона орієнтувалася на італійську Тоскану. Під час завоювання острова французами, у південній частині одразу і без особливих перешкод та нав’язувань була прийнята французька культура, котра швидко поширилася в маси. Італійська частина ж навпаки відзначилась своїм упередженим ставленням до завойовників із Франції, тому із утвердженням французьких цінностей та культури тут виникли деякі труднощі. Північна та південна половини часто протиставляються між собою, столиця першої – це місто Бастія, іншої- Аяччо.

Бастія дуже колоритна та красива місцина. Фактично назва міста Бастія своє походження бере з італійської мови, адже в перекладі це слово має значення «фортеця». Вражаючі краєвиди на місто відкриваються не тільки з різних його куточків, але і з моря та з висоти. Ще у XVI столітті, коли у Бастії побудували «Терра нову», що в перекладі з латинської звучить як «Нову землю», яка протиставлялася «Терра- Віккії» -«Старій землі», біля порту була зведена фортеця. Назви районів «Терра Нова» і «Терра Віккія» зберегли свою актуальність у вжитку по сьогоднішній день. На «Новій землі» знаходиться гарне місце, яке привертає увагу багатьох туристів- цитадель Place de Donjon.

Ще одним визначним місцем є тамтешній музей, де зберігаються цінні бастійські експонати. Звідти відкриваються чудові панорами на місто та море. Хоча територія острова зовсім невелика і зараховується до французьких володінь, самі ж місцеві жителі заперечують цю тезу, доводячи свою унікальність, та посилаються на глибоке, винятково корсиканське, коріння та власну, що не має стосунку до французького , старовинну історію, а те, що таким чином трапилося історично, що острів сьогодні підконтрольний Франції, то це, всього-на-всього, сухий факт.

Головне місто південної частини острова, яке вважається її столицею- Аяччо має свою відмінну специфіку та знає чим здивувати туриста. По-перше, тут помітний своєрідний культ Наполеона. Справа в тім, що легендарний завойовник та відомий французький державний діяч і полководець, який був родом із Корсики, народився саме в цьому місті. По сьогодні пам’ять про Бонапарта жевріє у статуях, скульптурах, пам’ятках архітектури. В Аяччо також знаходиться музей Феша, де зберігаються шедеври відомих художників Тиціана, Ботічеллі та Веронезе.

Не менш красивим та цікавим, ніж вищезгадані міста є Кап-Корс . Складається враження, що саме на цьому півострові живе душа Корсики. Мальовничі бухти причаїлися на узбережжі , невеличкі пляжі виблискують на сонечку золотом піску, а бурхливі хвилі моря розбиваються об високі кручі. Гори, затоки, річки- усе це та багато іншого зосереджено на невеличкій території північного півострова.

Ще одним цікавим фактом є той, що в місті досі обробляють корали вручну, незважаючи на те, що технології дозволяють машинізувати цю роботу, проте в цеху «Atelier Chrysolite»  майстри досі виготовляють фантастичні прикраси за старою технологією без допомоги техніки.

Велику роль в житті корсианців відіграють міцні родинні зв’язки, що є невід’ємною складовою самоідентифікації особистості, вони безпосередньо впливають на розвиток і становлення особи, її виховання та соціалізацію. Родинна- чи не найголовніший чинник для місцевого населення, тому на всілякі застілля, свята, уродини чи весілля в гості з’їжджається не лише найближче оточення, але й далекі родичі. Мабуть до такого міцного об’єднання на ментальному чи радше підсвідомому рівні людей спонукали особливості острівного типу життя. Зважаючи на те, що розміри Корсики невеликі, завойовникам доводилося протистояти всім волелюбним населенням та захищати всім разом у єдності свої домівки й батьківщину від загарбників. Таке об’єднання помітно зблизило людей, тому вони досить тривалий період практикували кровну помсту. Традиція вендети мала місце не тільки у свідомості, але й в дії корсианців, фактично, до 50-х років ХХ століття. Острів у своїй тривалій історії належав італійцям, грекам, римлянам, грекам, візантійцям та іншим народам, котрі, мешкаючи тут, залишили свій слід у культурній традиції та побуті.

Однією із принад острова є місцева традиція виноробства. Кожен народ, який, в той чи інший період , населяв острів передав місцевому населенню свої рецепти, досвід й тонкощі у виготовленні цього напою. Велику лепту у розвиток виноробства зробили французи, котрі добре знаються на вині. Завдяки широкому різновиду сортів винограду, по сьогодні на острові виготовляють якісне та смачне вино, що успішно експортується в різні країни світу. Бурхливий, запальний та рішучий характер острова і його жителів, цікаві традиції й побут, дивовижна природа, кольорові, охайні будиночки, затишні вулиці та легендарне минуле є сучасною сутністю Корсики. Всі ці чинники разом створюють особливий шарм та неповторну атмосферу, якою просякнута кожна вуличка, куточок і навіть повітря.

Острівець справді нетиповий та чарівний, він виділяється серед інших та запам’ятовується туристам, він не підлаштовується під стандарти й очікування, щоб сподобатися та викликати захват у прибулих іноземців, він просто живе своїм життя, у своєму темпі і тим, першочергово, й завойовує любов мандрівників. Незважаючи на свої незначні масштаби, Корсика омивається не лише водами Середземного моря з західної частини, на півночі її береги межують із Лігурійським морем, на сході- із Тірренським, а на півдні омиваються водами протоки Боніфачьо.

Перше, що відразу помічаєш по прибутті на острів- це його яскраві та насичені фарби, що розлиті природою навкруги. Високі гори виростають прямо біля узбережжя моря, а всі відтінки зеленого переливаються узбіччями, що густо засаджені різними рослинами. Розкішні бухти, гості скали та багатокілометрові набережні створюють на острові довершені пейзажі. Краса та шарм Корсики- в гармонії природи із інфраструктурою міст. Щоб оглянути усі принади острова найкраще орендувати автомобіль на час відпустки і організувати собі подорож територією Корсики, її визначними місцями та відомими містами. Звичайно ж, більшість туристів, котрі розглядають острів, як напрямок для своєї подорожі, зорієнтовані на пляжний відпочинок, тому їх першочергово цікавлять розвинені курорти, стан пляжів, чистота морської води та загалом умови для проведення чудової відпустки і все це є на Корсиці. Тамтешні узбережжя не відзначаються такою кількістю туристів, як популярні курорти Франції, Італії чи інших провідних туристичних напрямків, але нічим не поступаються їхній красі та зручності, навпаки, в дечому навіть і перевершують.

Через меншу популярність порівняно із іншими напрямками, пляжі Корсики не є багатолюдними, тому тут комфортніше відпочивати навіть у розпал сезону. Найпрекрасніші узбережжя зустрічають відпочивальників умиротвореною атмосферою та білосніжним піском на півдні острова.

Одним із наймальовничіших куточків є пляж Рондінара, що знаходиться в самій лагуні. Він характеризується бірюзовими, чистими водами моря та дрібним молочним піском, що контрастує на фоні скель, схили яких прикрашають червоні голівки розквітлих маків. Неподалік у зелені соснових лісів потопає пляж Паломбаджа. Розкинулася набережна на два кілометри вздовж моря і перебуває в оточенні темних гранітних скель.

Не меншою красою відзначається і пляж Санта-Джулія. Для тих, хто любить відпочивати на безлюдній місцевості, на одинці із дикою природою, у товаристві безмежного синього моря чудовою ідеєю стане вирушити на маленькі острови Лавецці, що знаходяться між Корсикою та Сардинією. Дістатися до можна за пів години морської прогулянки катером. Ця місцевість- ідеальний варіант для заняття снорклінгом, тому, якщо надумаєте поїхати туди, прихопіть із собою ласти та маску для плавання. Романтична атмосфера панує на узбережжі Каланкі Piana, що створена завдяки рожевим та теракотовим скелям, що стають ще більш насиченими під час заходу сонця.

Залишити відгук

Ваш імейл не буде опублікований. Обовязкові поля позначені *

×
Any questions?