м. Львів, 79000, Україна:
офіс : вул. Городоцька 197/27
тел.: 098 35 68 094, 063 02 43 994,
E-mail: visasto100@gmail.com

пн.-пт. 09:00 - 19:00
сб. 11:00 - 14:00
неділя - вихідний

Подорож колоритними базарами Європи

Багато туристів, подорожуючи в іншу країну, хочуть не лише насолодитися гарним відпочинком, але й пізнати особливості нової країни та міста, у яке прибули. Для цього мандрівники відвідують екскурсії, цікавляться визначними місцями та різноманітними пам’ятками й іншими цікавими та унікальними особливостями, якими славиться та чи інша місцевість. Щоб якомога повніше пізнати всю специфіку побуту, культури, дізнатися про місцеві традиції, звичаї, спосіб організації буденного життя вирушайте на локальний ринок. Там ви зможете краще вникнути в характерні та виняткові ознаки певного народу, пізнати його колоритність, поспілкувавшись із місцевими, до того ж, такий похід- це гарна нагода придбати справді цінний та гарний сувенір, що нагадуватиме вам про подорож.

Якщо ви коли-небудь потрапите у Барселону, то обов’язково завітайте на базар Бокерія. Тут вирує справжня іспанська атмосфера. Цей ринок є не лише торговою точкою, але й, водночас, старовинною пам’яткою, адже його історія починається з XIII століття. Раніше територія, де він знаходиться сьогодні, не входила до складу міста. В давнину торговці збиралися тут і продавали м’ясо, спілкувалися та обмінювалися новинами. Сьогодні місцеві називають базар Сан-Жузеп (Sant Josep), назва Бокерія ж трапляється нечасто у вжитку жителів Барселони. Хоча ще до кінця XVIII століття ринок називався ще по-іншому-Mercat Bornet або Mercat de la Palla, що в перекладі на українську звучить як «солом’яний ринок». Така назва була використана з огляду на те, що товари на продаж були викладені на прилавках на купці соломи. По сьогоднішній день ця звичка залишилась у сучасних продавців ринку. Ця гарна ідея, запозичена із минулих століть- це також непоганий маркетинговий хід, адже товари виглядають гарніше, естетичніше та апетитніше, що посилює бажання їх купити. Ближче до середини XIX-го століття ринок почали активно розбудовувати, наполегливі будівельники разом із талановитими архітекторами зробили колосальну роботу над реалізацією проекту. Сьогодні численні прилавки Бокерії заповнені найрізноманітнішими товарами, цікавими речами продуктами харчування та всілякими смаколиками. Для справжніх гурманів, любителів якісного іспанського вина та різних сортів сиру тут виділена окрема зона із численними прилавками, де представленні багато видів цих товарів. Багато й рибних торгових точок, де можна придбати смачні та свіжі морепродукти. Також на ринку знаходиться окрема зона, де відвідувачі мають можливість поїсти вже готові страви традиційної іспанської кухні. Потрапити на ринок ви можете діставшись бульвару Рамбла. Зазвичай це місце багатолюдне, а через великий туристичний інтерес воно перетворилося у справжню пам’ятку Каталонії.

Якщо ж ви тримаєте курс на славетний Париж, тоді, крім численних визначних місць якими наповнене місто, відвідайте й ринок Сент- Уан. Цей базар дуже колоритний, адже тут можна знайти все що душа забажає. Продавці виставляють на продаж цікаві вінтажні речі, картини, прикраси, посуд, і навіть меблі, нерідко можна натрапити на справжнісінький антикваріат. Через таку різноманітність товарів, очі розбігаються, важко сконцентруватися на чомусь одному, тому на базарі можна провести і пів дня, щоб встигнути все оглянути та обійти. Сент-Уан – досить старовинне місце, згідно із офіційними даними, воно починає свою історію із 1885 року, а у 2001 році було визнане об’єктом архітектурної спадщини. Цей ринок відвідують не лише допитливі туристи, але й, останнім часом, частими його відвідувачами є й самі парижани, котрі охоче купують різні декоративні прикраси та унікальні, старовинні речі, що слугують окрасами їхніх помешкань. Кожного року на базар приходять близько 5 мільйонів осіб. Широкий вибір всіляких товарів представлений на лондонському Камдені. Цей ринок дійсно нетиповий. У 80-х роках 20 століття ця місцевість була осередком молоді й знаменитих музикантів, які, на той час, були лише на старті своєї кар’єри. Тут  щонеділі відбувалися зібрання і тусовки. За покупками сюди приходили Пол Маккартні, Боб Ділан, Мік Джаггер та інші. Навіть всесвітньовідомий дизайнер Джорджіо Армані, навідувався сюди, щоб черпати натхнення та черпати креативні ідеї для своїх колекцій.

Сучасний Камдені- це не лише сукупність магазинів, але й місце,  куди полюбляють приходити звичайні люди, аби просто, спілкуючись та прогулюючись, проводити свій вільний час. Тут знаходяться автентичні крамниці із оригінальним інтер’єром, магазини, обставлені вщент вініловими дисками, торгові точки, де можна придбати рокерський, байкерський одяг та аксесуари й дизайнерські речі. Також на території Камдені знаходяться заклади всілякі харчування, паби, клуби та кіоски з вуличною іжею.  Базар справді дуже популярний у Лондоні та за його межами. Не в останню чергу це було досягнено завдяки вдалому розташуванню. Знаходиться ринок в одному із провідних районів міста. Базар є справжнім рекордсменом за кількістю відвідувачів, щороку сюди навідуються приблизно 28 мільйонів осіб. 1974 рік вважається періодом заснування базару Камден. Спершу ринок працював тільки по неділях, проте вже сьогодні він приймає покупців 364 дні у році і лише на Різдво тут зачиняються магазини і немає натовпу туристів та місцевих мешканців.

Наступним колоритним місцем є плаваючий квітковий ринок Блюменмаркт, що знаходиться в Амстердамі . Розташовується він у дуже мальовничому місці, прямо на каналі Сінгел. Торгові зони, заповнені яскравими голівками різних видів квітів, знаходяться прямо на човнах. Покупців ваблять не лише кольорові вітрини, але й чудові пахощі, що вирують у повітрі. Ринок на воді – це не лише оригінально, колись це було ще й практично, адже раніше квіти доставлялись до торгових точок водним транспортом, відтак виникла ідея зробити базар прямо у човнах. Така креативність почала привертати увагу мандрівників і місце стало поступово перетворюватись у туристичний осередок та своєрідну пам’ятку. Сьогодні, окрім квіткових крамниць, тут можна побачити магазини з різноманітними сувенірами та приладдям для садівництва. Окрасою ринку слугують яскраві вітрини, що заповнені голландськими тюльпанами, які вже давно вважаються символом країни. Ви можете придбати цибулини квітів і привезти їх із собою на батьківщину. Це стане гарним подарунком, привезеним із Нідерландів. Базар також маю довгу історію, яка починається із 1862 року, коли й був заснований Блюменмаркт.

Ще більш старовинним є  Віктуаліенмаркт- ринок, що знаходиться в німецькому Мюнхені та виник у 1807 році. Займає він величезну територію і розташовується у самому центрі міста. У Віктуаліенмаркті налічуються не лише десятки торгових точок, але і його окрасою є шість фонтанів, що побудовані тут. На базарі торгують продовольчими товарами, тому не можливо просто пройти повз велике різноманіття продуктів та гастрономії, не купивши нічого смачненького та залишитись байдужим до апетитних ароматів вуличної їжі. Окрім м’ясних та пивних прилавків, тут також  чимало продуктів для тих, хто є прихильником здорового харчування. Крамниці із свіжими овочами та зеленню займають значну частину торгової зони.

Залишити відгук

Ваш імейл не буде опублікований. Обовязкові поля позначені *

×
Any questions?