м. Львів, 79000, Україна:
офіс : вул. Городоцька 197/27
тел.: 098 35 68 094, 063 02 43 994,
E-mail: visasto100@gmail.com

пн.-пт. 09:00 - 19:00
сб. 11:00 - 14:00
неділя - вихідний

Сонячний берег у Болгарії: як бюджетно відпочити влітку біля теплого моря та мальовничих гір

Маєте бажання вирушити на відпочинок по-європейськи, проте не хочете, при цьому, витрачати шалені суми, тоді розгляньте, як варіант, теплу та сонячну Болгарію. Країна займає частинку Балканського півострова, і вже з перших хвилин перебування на її території, туристу стає зрозуміло, що його відпустка проходитиме в оточенні прекрасних, запаморочливих краєвидів, що відкриваються звідусюди. На сході держави знаходиться чисте, безмежне Чорне море, що сягає небокраю, а поруч височіють мальовничі гори. Тутешня природа- це справжня знахідка: пишна рослинність, золотисті пляжі, цікаві та красиві туристичні та визначні місця і пам’ятки.

Куди б ви не вирушили, вас всюди супроводжуватиме свіжий запах морського бризу. Клімат в країні досить м’який та помірний, що сприяє проведенню приємного літнього відпочинку. Температура повітря влітку сягає 28С. Найбільш спекотним місяцем року вважається липень, коли і спостерігається найбільший наплив відпочивальників. Якщо ж вам некомфортно відпочивати у спеку, тоді можете вирушати у Болгарію в кінці травня або ж краще у вересні, адже море в цей час ще залишається достатньо теплим та приємний для купання, проте, водночас, літня спека по-троху спадає.

Провести відпустку в Болгарії стане чудовою ідеєю для тих, хто хоче гарно відпочити на березі Чорного моря, для душі, без особливого пафосу та витрат. Вас порадує не лише вартість туру до країни, але й цінова політика в самій державі. Ще один плюс- вам не доведеться об’їжджати пів світу, аби дістатися пункту призначення, адже ця країна знаходиться зовсім недалеко від України, але, не зважаючи на близьке розташування, Болгарія-  країна, що є членом Європейського Союзу, тому, відпочиваючи тут, ви неодмінно відчуєте на собі всі переваги якісного європейського обслуговування, оціните достойні комфортабельні умови та гідний рівень сервісу.

Якщо ви обрали цю країну для майбутнього відпочинку, проте ще не вирішили на якому ж курорті зупинитися, тоді розгляньте як варіант Сонячний берег. Мабуть багато туристів неодноразово чули про цей один із найпопулярніших та найрозвиненіших болгарських курортів. Чим же славиться відомий курорт і чому варто обирати саме його для місця відпочинку?

По-перше, тут на вас чекає розвинена інфраструктура та знаменитий місцевий пляж, що розкинувся на 10 кілометрів вздовж узбережжя, а ширина його становить 40 метрів. Ще один цікавий факт: пляж Сонячного берега- це не природна пам’ятка, а штучно створений об’єкт, що, до того ж, нагороджений відзнакою «Блакитний прапор» . Саме місто є тим середовищем, де полюбляє відпочивати молодь. Прогулюючись містом, можна зауважити велику кількість барів, клубів, кафе, ресторанів, розважальних закладів та туристичних місць.

Курорт живе активним та бурхливим нічним життям, що й приваблює молодих людей. На курорті налічується більше, ніж 800 добре обладнаних готелів. Чи не кожен комплекс має на своїй території дитячі майданчики, різноманітні басейни, бари та чудову, доглянуту територію, що вабить око. Ввечері гостей розважають аніматори, котрі влаштовують різноманітні цікаві, інтерактивні шоу-програми. Якщо ви купуєте тур в туроператора, чи самостійно вирушаєте на відпочинок на Сонячний берег і обираєте систему харчування “all inclusive”, тоді ви можете не перейматися про подальші витрати, адже всім необхідним вас забезпечить готель. Додаткові витрати можуть з’явитися лише в процесі відпочинку, якщо у вас виникне бажання відвідати якусь екскурсію чи купити сувенірів.

З 1957 року (це саме та дата, коли уряд Болгарії вирішив облаштувати знаменитий курорт і насамперед було насипано штучний пляж) Сонячний берез відвідали понад 70 мільйонів подорожуючих. Тут комфортно та цілком безпечно відпочивати як дорослим, так і діткам, адже глибина моря на відстані й кількасот метрів від берега не перевищує позначки 1,5 метри, а біля берега рідко утворюються високі та небезпечні хвилі. Це ідеальне місце навіть для тих, хто не відчуває себе впевненим плавцем.

Дістатися з України Сонячного берега найвигідніше автобусом, часто туристи вирушають в дорогу й власним автомобілем. Якщо для вас актуальний перший варіант, тоді вартість переїзду із Києва до курортного міста становитиме 959 гривень в одну сторону з однієї особи, що загалом дуже вигідно, проте цей варіант не зовсім зручний для туристів, адже в дорозі вам доведеться провести приблизно 21 годину, адже необхідно перетнути аж 2 кордони: спершу румунський, а потім вже й болгарський.

Для тих, хто цінує комфорт і готовий доплатити більше взамін за зручність є інший варіант- авіатранспорт. Рейсів з Києва до Бургаса досить багато, особливо у літній сезон. За авіаперевезення вам доведеться заплатити приблизно 190 доларів з особи у дві сторони. Сонячний Берег знаходиться неподалік міста Бургас, на відстані всього 30 кілометрів. З аеропорту ви можете дістатися курорту декількома способами: скориставшись автобусом, комерційним шатлом чи таксі. Найдешевший варіант- це муніципальні автобуси, що курсують за в напрямку «Бургас – Сонячний берег», які доправлять вас до місця призначення за 45 хвилин, а квиток обійдеться всього у 3 євро. Шатлом ви доїдете приблизно за стільки ж часу, можливо на декілька хвилин швидше, проте квиток коштуватиме дещо дорожче- 8 євро. Найдорожчий спосіб доїхати до Сонячного Берега- це скористатися таксі. Вартість проїзду становитиме приблизно 28 євро, проте перевагою є те, що ви доїдете до пункту призначення в два рази швидше: всього за 20 хвилин.

Якщо, вирушаючи до Болгарії, ви турбуєтесь про мовний бар’єр, що може виникнути в процесі комунікації, тоді не варто цим надто перейматися, адже держава колись входила до складу СНГ, тому громадяни країни, особливо старшого віку добре володіють російською. Ви також можете спілкуватися й англійською, особливо із молоддю. Якщо до вас звернуться болгарською- без паніки! Болгарська мова належить до категорії слов’янських мов, тому вслухавшись та сконцентрувавшись , ви зможете знайти подібність та співзвучність навіть із українською та вловити суть, що намагається донести співрозмовник. Вирушаючи у відпустку в Болгарію, візьміть за озброєння декілька болгарських слів, що пригодяться вам під час комунікації. Запам’ятайте «здравейте»-так кажуть болгари при вітанні один з одним; якщо треба висловити слова подяки скажіть «благодаря»; прощаючись, промовте – «всічко хубаво»; «будь ласка» болгарською звучатиме як «моля», а щоб попросити рахунок у ресторані скажіть «смєтка». Декілька простих слів зроблять маленьку приємність місцевим жителям та залишать гарне враження про вас. З чим справді може виникнути непорозуміння, то це з жестикуляцією. У болгар прийнято на знак незгоди кивати головою зверху вниз, а якщо вони згідні- то з однієї сторони в іншу, зовсім навпаки, ніж заведено у нас. Ще один нюанс: якщо вам доведеться спитаєте в місцевого мешканця, як потрібно пройти до конкретного місця і ви у відповідь почуєте «направо», не спішіть рухатися праворуч, з болгарської це слово означає «прямо», а от праворуч звучить як «надясно», неважко здогадатися, що «наляво»- це значить ліворуч. Тому аби правильно зрозуміти співрозмовника, зважте на ці мовні особливості. Яку ж валюту краще взяти із собою у подорож? У Болгарії в обігу перебуває національна грошова одиниця- лев (одне євро дорівнює двом левам). Ви можете взяти із собою євро, що також курсує в обігу, або ж по прибутті в країну обміняти їх на національні леви. Обмінні пункти, здебільшого, знаходяться в людних місцях: біля ринків, кафе, ресторанів, супермаркетів, у центральній частині міста. Якщо ви бажаєте, все-таки, обміняти привезені євро на леви, тоді краще уникати передачі валюти «з рук», аби уникнути можливих неприємностей, адже це незаконно в країні і не лише продавець, але й покупець нестиме за це відповідальність. Також не рекомендується здійснювати обмін валют в обмінних пунктах аеропорту, адже зазвичай курс там зовсім невигідний для туриста. Найкраще для іноземного гостя скористатися обмінними пунктами мережі Crown, де не лише вигідний курс, але й відсутня комісія в розмірі 5%. Ви також зможете розраховуватися не лише готівкою, але й банківською картою.

Більшість туристів їдуть в Болгарію на пляжний відпочинок, але цю країну варто відкрити для себе і з культурної сторони. Аби оглянути місто, ви можете орендувати автомобіль, що дуже зручно, проте не надто дешево: аби взяти авто на одну добу, вам доведеться заплатити приблизно 30-35 євро. Зважте, що в разі, якщо ви бажаєте орендувати машину на довший період (два, три чи більше днів) ціна за одну добу, в такому випадку, буде меншою. Дешевший спосіб- це, звичайно, міські автобуси, що курсують досить часто з інтервалом у 15 хвилин, а ціна проїзду суттєво менша: всього від 1,3 до 2,5 левів з особи. Варто дізнатися інформацію в адміністрації готелю чи місцевих жителів стосовно безкоштовних автобусів, які часто курсують до аквапарків чи аеропортів.

Прибувши на Сонячний берег ви зможете переконатися, що справжньою окрасою Сонячного берега є його відомий пляж, що й приваблює туристів. Кілометри чистого золотистого пісочку та прозора морська вода- те за чим їдуть сюди туристи з різних країн. Пляж періодично проходить перевірку на безпечність морської води та відповідність європейським стандартам і завжди підтверджує свій високий статус, тому блакитний прапор тут майоріє завжди. Завдяки тому, що пляж справді великий та широкий, тут завжди людно. Ви можете орендувати лежак із парасолькою, або ж прийти зі своїм рушником і засмагати, розстеливши його на теплому пісочку. Оренда лежака коштує 10 левів з особи на цілий день, стільки ж коштує оренда великої парасолі. Пляж добре обладнаний: тут знаходяться туалети, душові кабінки, переодягальні, рятувальні вишки, для відвідувачі працюють численні бари, де подають алкогольні та безалкогольні напої та закуски. Для активних туристів, кому недостатньо просто пролежувати всі дні на пляжі, хорошою ідеєю стане зайнятися водними видами спорту, тим паче, на Сонячному березі створені усі необхідні умови для вдалого заняття серфінгом, віндсерфінгом, є можливість покататися на водних лижах, яхті чи політати на дельтаплані. Для любителів екстриму працює аквапарк. Якщо ви відпочиваєте не по системі «all inclusive», але не хочете витрачати багато грошей на харчування, тоді завітайте на обід та вечерю в місцеві кафе , ресторани європейської чи національної кухні або заклади, що продають фаст-фуд. Ціни на їжу досить помірні, ціна однієї страви може становити від 10 до 20 левів в залежності від закладу харчування та замовленого блюда, напої коштують в середньому 10-15 левів. Перебуваючи в Болгарії, обов’язково скуштуйте національні страви: варто замовити сармі. На перший погляд це блюдо може здатися незвичним: на вигляд сармі нагадує голубці, проте сама начинка, що складається із рису та фаршу (інколи ще додають гриби чи сир) щедро всипана пряними спеціями, що додають незвичний смак, яку завертають в листя проте не капусти, а винограду. Специфічне поєднання, чи не так?! Але у цьому і є своя родзинка та криється унікальність національної страви. Якщо ви гадаєте, що на сармі вся незвичність болгарської кухні закінчилася, тоді не поспішайте із висновками, замовляйте попару. Майте на увазі, ця страва готується із хліба, дводенної чи триденної свіжості, що заливається гарячим молоком, чаєм або ж простою водою. В отриману консистенцію добавляють бризу, маслини чи масло. Прочитавши склад і спосіб приготування страви, навряд чи кожен відважиться її скуштувати, проте, заради цікавості, варто бодай ложечку таки спробувати. Також ви можете замовити шопський салат, який, до того ж, часто готують і в нас на батьківщині. По інгредієнтах все дуже просто і не так екзотично, як у попередніх двох варіантах: до складу салату входять помідори, бринза, болгарський перець та зелень. Мабуть до будь-якої болгарської страви можна додати болгарський перець,  також чимало рецептів, головним інгредієнтом яких є й сам перець, його подають в різних варіаціях: тушкують, запікають, варять смажать чи їдять без термічної обробки.

Що подивитися та відвідати? Відпочиваючи на Сонячному березі, знайдіть час, аби вирушити до старовинного сусіднього міста Несебр, що було засноване більше ніж 3000 років тому і знаходиться на відстані лише 5 кілометрів від курорту. Щоб дістатися Несебру, ви можете скористатися муніципальним автобусом, вартість проїзду становить 1,3 леви, або ж подолати цю відстань пішки. Одне із найстаріших міст Європи поділене на дві частини- Старе та Нове місто, що з’єднані мостом. Зважаючи на старовинну історію, коріння якої сягають сивої давнини, у Несебрі ви зіткнетеся із численними історичними артефактами, цікавими пам’ятками та культурною й архітектурною спадщиною. Саме через це місто знаходиться під охороною організації ЮНЕСКО. Щоб увійти у стару частину міста відвідувачам доведеться пройти через ворота фортеці з вежами, що слугувала кріпосною стіною Несебру ще в добу раннього Середньовіччя. Несебр інколи називають містом храмів і недарма, тут збереглися церкви, що непохитно стоять не одне століття. Наприклад, на площі Месамбрія, що у Старому місті, збережена святиня Христа Пантократора, що датується тринадцятим століттям. Проте старовинні пам’ятки дуже вдало поєднані із сучасними  крамничками, кафе , ресторанами та різноманітними закладами і будівлями, що не лише не псують вигляд та автентичність міста, але й гармонійно вписуються в його концепцію та загальну атмосферу. Оглянувши красоти міста, туристу треба відпочити, тому прямуйте на набережну, звідки відкривається неймовірний краєвид на Старе місто та Чорне море, особливо гарно тут зустрічати захід сонця. Набережна облаштована лавочками, частими гостями тут бувають чайки, тому ви можете прихопити з собою трохи хліба, аби погодувати зголоднілих птахів. На згадку про старовинний Несебр варто  придбати собі символічний сувенір, цікаві вироби ручної роботи. Дуже часто туристи, будучи в Болгарії, купують косметику місцевого виробництва із троянд. В країні у великих кількостях виробляється трояндова олія, тому придбати тюбик такої олійки стане гарним подарунком для себе чи близьких. Цей засіб не тільки дарує прекрасний аромат, який допомагає у боротьбі зі стресом але й добре зволожує шкіру. Такий варіант сувеніру вважається чи не найпопулярнішим у туристів. Із троянд тут виробляють не лише олію, але й настоянки, мило, натуральні шампуні, креми, лосьйони, бальзами, а також рожеву воду. З пелюсток троянд навіть виготовляють смачне варення, яке ви також зможете придбати. Воно не лише пахуче та смачне, але й, кажуть, має лікувальні властивості: його вживають при ангіні чи застуді. Спершу, смак може здатися дещо дивним та специфічним, але не поспішайте із висновками, відчуйте післясмак трояндового повидла і можливо вам сподобається. Саме варення по консистенції досить густе і навіть нагадує желе. В Болгарії виготовляють та продають навіть традиційні турецькі солодощі рахат-лукум, звичайно ж, із додаванням троянди, ви тільки уявіть собі який культ цієї квітки в країні. Тож якщо ви хочете привезти з відпочинку щось справді автентичне, тоді купуйте будь-який трояндовий продукт і точно не прогадаєте. Ще один популярний варіант подарунку- вироби із кераміки та глини (посуд, горщики, що прикрашені цікавим візерунком та національним орнаментом). І звичайно ж, варто прихопити з собою трохи місцевих спецій. Дуже популярною приправою, яка імпонує багатьом туристам є балканська шарена сол. Це спеція до складу якої входить сіль, чебрець та інші прянощі. Болгари додають цю приправу чи не до кожної страви і гадають, що вона не зіпсує, а навпаки додасть пікантності будь-якому блюду. Оригінальне упакування створює гарний та цікавий естетичний вигляд, тому ви можете придбати шарену сол не лише для себе, але й для близьких, в якості сувеніру. Ще один їстівний презент- суджук. Так в Болгарії називають сушену яловичу ковбасу. Її можна як додавати в бутерброд, так і споживати як закуску. Суджук також чудово смакує із вином. Щодо вина, то гарною ідеєю буде купити пляшку-другу цього напою. Болгарія виробляє та постачає свої вина в різні країни світу, найпопулярнішим є червоне вино «Мавруд». Якщо ви не проти випити чогось міцнішого, тоді спробуйте ракію. Цей міцний, 40-градусний напій буває різних смаків: найпопулярнішими є сливовий та виноградний, але ви також можете спробувати та придбати грушевий, яблучний чи персиковий. За смаком ракія нагадує наливки. Міцнішою за ракію є мастика- ще один вид алкоголю, що містить аж 47 градусів. Виготовляється напій із анісової витяжки. Якщо ж ви не бажаєте експериментувати із міцним алкоголем, тоді краще скуштуйте лікер «Мента». Цей напій залишає приємний м’ятний післясмак і має глибокий лазуровий колір.

Із гарними подарунками, приємними емоціями, незабутніми враженнями, пізнавальними відкриттям, із новими силами, відмінною засмагою, енергією та наснагою можна повертатися на батьківщину і ділитися не тільки спогадами про подорож із близькими, але й гарними сувенірами та гостинцями.

Купіть Путівку в Болгарію у нашого офісу,  завітайте : м.Львів, вул.Городоцька, 197, оф 27

098 35 68 094, 063 02 43 994

https://www.facebook.com/groups/hottoursplus/

 

Залишити відгук

Ваш імейл не буде опублікований. Обовязкові поля позначені *

×
Any questions?