м. Львів, 79000, Україна:
офіс : вул. Городоцька 197/27
тел.: 098 35 68 094, 063 02 43 994,
E-mail: visasto100@gmail.com

пн.-пт. 09:00 - 19:00
сб. 11:00 - 14:00
неділя - вихідний

Страховка від коронавірусу й заміна турів: як працюють українські туроператори в умовах пандемії

2020 рік зустрів світ не надто люб’язно: в новинах щоразу з’являються тривожні повідомлення про погіршення екологічної ситуації на різних континентах і на усій земній кулі в цілому, а нещодавно суспільство сколихнув коронавірус, що вже визнано пандемією.

Коли хвороба швидко почала поширюватися територією Китаю, а потім й Азією світ ще не розумів усю серйозність та небезпеку захворювання, проте внаслідок глобалізації, в яку сьогодні втягнена кожна країна, ми маємо поширення епідемії у різних державах, включаючи й в Україні. Від коронавірусу постраждали по-перше люди, які підхопили його, по-друге, великих збитків нанесено бізнесменам, підприємствам , економіці держав, адже фабрики, заводи, фірми зачинені на карантин.

Само собою зрозуміло, що багато клопотів зараз мають туристичні компанії. Тури, які припадають на час пандемії будуть скасовані, тож фінансові втрати туроператорів будуть чималі. Раннє бронювання, яке приносило гарні прибутки фірмам і було популярним серед туристів також призупинилось, люди перестали планувати свою літню відпустку, адже це питання зараз зовсім не на часі. Важко спланувати майбутню подорож, адже невідомо яка ситуація складеться у світі найближчим часом, чи відкриються кордони і коли буде нагода вирушити у мандрівку.

У зв’язку із указом Президента Україна Володимира Зеленського кордони нашої держави закрили, було призупинене не лише зовнішнє авіасполучення, автобусні та залізничні перевезення із іншими державами, але й внутрішнє на території самої країни. Тут постала нова проблема для туроператорів: як повернути своїх туристів, котрі перебувають закордоном на Батьківщину? Це питання піднімалося на державному рівні. Деякі туристичні компанії за свій рахунок вимушені були продовжити перебування туристів закордоном, через неможливість вчасного повернення в Україну, деякі мандрівники самостійно повинні були подбати непередбачуване продовження відпустки й із своєї кишені сплатити за подальше проживання в готелі, чимало із них зверталися за допомогою в посольства України. Ситуацію вирішили таким чином, що було частково відновлено авіасполучення, організовано декілька бортів, які забрали туристів із закордону та повернули на Батьківщину. На жаль, не всі туристи зуміли повернутися додому, деякі застряли закордоном, як от наприклад у Шрі-Ланці.

Очевидно, що зараз попит на тури стрімко впав, що зумовило й суттєве зниження цін. Туроператори знаходяться в скрутному становищі і найближчим часом покращення ситуації в сфері туризму не передбачається. Такі тенденції та зміни стосуються не лише туристичної галузі в Україні, але й так чи інакше торкнулися різних країн по всьому світу. Коли проблема ще не стояла так гостро в Європі, туристи продовжували купувати путівки і подорожувати, проте туркомпанії вже починали пропонувати всілякі додаткові гарантії своїм клієнтам, які б захистили останніх у випадку поширення коронавірусу в країні, де запланована їхня відпустка.

Ось наприклад одна із провідних фірм JoinUp запровадила страхування від коронавірусу. Ця страховка покриває витрати у випадку неможливості вирушити в ту чи іншу країну через епідемію, а також, якщо туристу відмовлено у посадці внаслідок діагностування коронавірусу.

Сфера туризму наразі знаходиться в замороженому стані в багатьох країнах, а українські туроператори не лише потерпають від фінансових втрат, але й змушені вирішувати нагальні питання про те, яким чином повертати решту туристів, котрі застрягли в деяких країнах. Сподіваємося Covid-19 не принесе стільки шкоди Україні, скільки було нанесено Італії. Для цього Міністерство охорони здоров’я наполегливо рекомендує дотримуватися правил гігієни та карантину й низки інших вимог, щоб захистити себе та інших від коронавірусу.

Залишити відгук

Ваш імейл не буде опублікований. Обовязкові поля позначені *

×
Any questions?