м. Львів, 79000, Україна:
офіс : вул. Городоцька 197/27
тел.: 098 35 68 094, 063 02 43 994,
E-mail: visasto100@gmail.com

пн.-пт. 09:00 - 19:00
сб. 11:00 - 14:00
неділя - вихідний

Українці в світі: як живеться без “ол інклюзів” в Туреччині і Єгипті

Як то кажуть: «наші люди всюди»- і насправді так воно і є. Багато українців у зв’язку із тим, що не можуть знайти добре оплачувану роботу в Україні, реалізувати себе, покидають кордони рідної держави й живуть і працюють в іноземних країнах. Дехто живе і  працює на Батьківщині, проте полюбляє й має змогу подорожувати в інші країни. Доволі багато наших співвітчизників як для проведення відпустки, так і для заробітку обирають популярні курорти Туреччини та Єгипту, проте відпочинок по “all inclusive” суттєво відрізняється від буденного життя тих громадян, котрі тимчасово проживають або ж назавжди переїхали до цієї країни.

Туреччина – держава багата різними визначними місцями, цікавими історичними знахідками та культурними пам’ятками. Самі турки дуже пишаються своєю країною та захоплюються усім тим цінним надбанням, що славиться їхня держава. Тому вони ніколи не зупиняються на досягненому, завжди придумують та реалізовують цікаві проекти, а кількість дивовижних пам’яток зростає. Українці ж допомагають турками у сфері реклами та працюють над залученням приїжджих іноземців до нових туристичних місць. Наші співвітчизники беруть участь  у розробці нових туристичних маршрутів, ведуть блоги, тематикою яких постають подорожі і все що стосується них, а також пишуть книги про гастрономічні особливості національної турецької кухні. Однією із найбільших перлин Туреччини є її столиця- місто Анкара а також древній Стамбул. Останній, до речі, вважається найбільшим містом Європи і посідає п’яте місце у світі за чисельністю проживаючих тут осіб. Стамбул, по праву, можна назвати містом мечетей, адже їх тут налічується близько трьох тисяч і всі вони є діючими. В давнину саме в цій частині Туреччини був центр чотирьох могутніх імперій: Римської, Латинської, Османської та Візантійської. До Стамбулу прилітають багато українських громадян, адже це справді унікальне,  цікаве та неповторне місто. Постійний рейс сполученням Київ-Стамбул є одним із найпопулярніших зі столиці України. Ціна квитків коливається в межах 230-300 доларів в обидві сторони, час в польоті становить в середньому дві години. Країна приймає в рік близько 1,35 мільйонів українських туристів, число котрих з кожним роком зростає на турецьких курортах.  Це місто можна назвати також осередком іноземних фахівців. Якщо ви затребуваний професіонал своєї справи, тоді можете розраховувати на заробітну плату в розмірі 2000-3000 доларів, залежно від посади, досвіду та спеціальності. Працівники сфери управління, чиновники, менеджери можуть розраховувати на зарплату, що складатиме 1000 доларів в місяць. Для тих, хто хотів би, чи збирається оселитися у Стамбулі трохи корисної інформації стосовно житла: аби купити власні апартаменти- однокімнатну квартиру- доведеться заплатити приблизно 30000 доларів. Бюджетний варіант проживання- винаймати одну кімнату і ділити помешкання із сусідами. Такий спосіб особливо актуальний для молодих людей та новоспечених сімей. Залежно від району, де знаходиться житло, ціни можуть коливатися в межах від 230 до 311 доларів. Аби винайняти кімнату у центральній частині міста доведеться щомісяця платити власнику 350 доларів. Ще приблизно 100 доларів потрібно сплачувати за комунальні послуги. В середньому вам доведеться витрачати по 200 доларів кожного місяця на харчування, за умови, що купуватимете продукти і готуватимете вдома самостійно.

Деякі громадяни України виїжджають в Туреччину з метою працевлаштування, кар’єрного росту та в пошуках можливостей для самореалізації, як наприклад, Василиса Йилмаз. Раніше жінка жила і працювала у Києві, вона обіймала посаду піар-директора фармацевтичного заводу. У 2012 році вона перебралася до Туреччини і вийшла там заміж, у 2016 році написала і видала “Гастрономічний путівник по Стамбулу. У своїй тарілці”, а вже сьогодні створила власний проект: заснувала невелику компанію  з гастрономічного консалтингу та івент-менеджменту. Жінка зазначила, що завжди помічала за собою особливу цікавість до гастрономічної тематики і полюбляла писати замітки на ці теми. Василиса зізнається, що в процесі вивчення турецької мови, навіть і не уявляла собі, що Туреччина може бути настільки цікавою та привабливою для іноземного туриста, не враховуючи «все включено». Знайомство із новою країною відбулося завдяки відвідинам непопулярних і зовсім нетуристичних місць, що і зруйнувало всі усталені стереотипи та очікування, відкрило та дозволило пізнати Туреччину зовсім з іншого ракурсу. А посприяла цьому перша робота жінки у новій країні. Вона обійняла посаду у прес-службі стамбульського туристичного оператора, тому і довелося об’їхати та відвідати різноманітні локації, побувати в напрочуд дивовижних місцях, куди не те що не ступає нога туриста, але й далеко не кожного турка чи туркені. Іншим способом знайомства з країною стали гастрономічні тонкощі, що доповнили враження, отримані від першого. Уродженка Криму в захваті від Туреччини, проте зізнається, що часом сумує за рідними краями, тож сьогодні намагається всіляко сприяти культурному обміну між двома державами. Ще одна україночка, котра в свої 20 років вирушила до Туреччини і з того часу проживає там- Ольга Співак- майстер спорту і викладач карате. Серед плюсів цієї країни особисто для себе, вона відзначає сприятливий клімат та розмірений, неквапливий темп життя. Мінус, що помічається після переїзду- процес акліматизації, пристосування організму до нових кліматичних особливостей. В Україні Ольга мала свою школу карате, цим самим жінка зайнялася після переїзду до Туреччини. Сьогодні вона навчає діток різних національностей тонкощів та прийомів бойового мистецтва. Ще одна уродженка України, в минулому київська журналістка – Катерина Кисляк. Вона переїхала до турецького Мармарису в березні 2017 року. Катерина відзначає, що в свідомості багатьох українців існує така думка, що турецькі жінки обділені правами, проте на ділі це зовсім не так. Туркені мають можливість здобувати освіту та влаштовуватися на роботу. Загалом турки і туркені досить гостинні, привітні та відкриті до спілкування люди, з ними легко комунікується. Тому не варто перейматися, встановлювати нові зв’язки та дружні відносини зовсім неважко.
Трохи цікавих фактів про Туреччину:
в цій країні смертна кара була скасована тільки в 2002 році;
 у 2018 році було відкрито український міжнародний ліцей імені Тараса Григоровича Шевченка при Українському культурному суспільстві у Стамбулі;
улюбленим напоєм турків вважається чай, місцеві випивають щодня до 10 склянок (армудів) чаю.

Єгипет– країна пірамід,  яка має зовсім іншу специфіку, відмінний спосіб життя і буденність тут протікає зовсім по-іншому. Що ми знаємо про Єгипет? Щодо визначних місць, то вже тисячі років на території держави височіють славнозвісні і таємничі піраміди. Аби побачити ці дивовижні споруди, багато туристів навмисне прилітають до Єгипту, аби побачити їх власними очима, а також відвідати численні саркофаги та старовинні кам’яниці. Ще одним популярним туристичним місцем є найстаріший в країні базар- Хан-ель-Халілі, що знаходиться в Каїрі. Усім іноземних гостям, по прибутті на один з єгипетських курортів пропонують відвідати унікальні поселення бедуїнів- мешканців пустелі. Якщо населення Єгипту дорівнює 81,3 мільйонам осіб, то з них 910000 тисяч- це бедуїни.  . Найпопулярнішим до країни є прямий рейс сполученням Київ-Шарм-ель-Шейх. Час в польоті становить 4 години, а ціна квитків в обидва боки 375 доларів з одного пасажира.. Справжнім природнім надбанням країни є одна-єдина річка- Ніл. На території Єгипту також знаходиться найбільше водосховище у світі- озеро Насера. Релігія займає провідне місце у житті кожного єгиптянина. 90% усього населення країни сповідують іслам. Деякі туристи, не дуже гарно відгукуються про місцевих жителів. Ті, хто відвідали країну, відзначають, що місцеві тільки й шукають нагоди вас обдурити. У такому випадку, коли ви розумієте, що вас намагаються обманути, скажіть, що збираєтесь викликати поліцію, ця фраза завжди спрацьовує, адже місцеві правоохоронні органи стараються захищати туристів. Самі ж єгиптяни зовсім непогані люди, проте не надто дружелюбні та відкриті, тому потоваришувати з ними вдасться не кожному. Культура спілкування тут зовсім інша: люди часто сваряться та лають один одного просто на вулиці через всілякі дрібниці, вони дуже емоційні та галасливі в повсякденному житті. Ще важче завдання, ніж потоваришувати із єгиптянами- влаштуватися на роботу, для тих, хто збирається сюди переїхати, частіше за все працевлаштовуються по знайомству. Цікавим фактом про країну є те, що в Єгипті діє такий закон, котрий передбачає, що у випадку, якщо будівля недобудована, із власника не стягується податок, тому чимало жилих будинків стоять без дахів чи вікон. Ще один неприємний момент- вулиці міст не прибираються, тому сміття на узбіччях, бруд і пил на будівлях, таргани та щурі- справа звична. Європейських туристів побачене може налякати та викликати шок, проте місцеві звикли до таких умов і не звертають на це уваги. Досить багато українців подорожують до Єгипту, щороку близько 1 мільйон 170 тисяч громадян України відвідують тутешні курорти та міста.

Українська діаспора в країні налічує близько 4000 осіб. Чи не найскладнішим для українця при переїзді до нової країни є акліматизація- зауважує Олена. Жінка народилася в Україні, проте 12 років тому перебралася до Каїру, там вийшла заміж та народили сина. Олена працює а американській школі викладачкою англійської мови.  Вона відзначає, що звикнути до тамтешнього клімату, що дуже відрізняється від українського – спершу непросто, проте поступово організм пристосовується до нових погодних умов. Олена каже, що особисто для неї це було непросте завдання. Жінка також наголошує, що в Єгипті овочі та фрукти безпечніше купувати в супермаркеті, а не на ринку, і обов’язково ретельно їх промивати перед вживанням, адже в країні досить високий ризик підхопити якусь кишкову інфекцію. Не надто приємні враження може викликати безпорядок та хаос на дорозі, мало хто дотримується тут елементарних правил дорожнього руху, тому навіть коли ви збираєтесь переходити дорогу в дозволеному місці будьте пильні та уважні. Громадський транспорт- це взагалі цілий атракціон для екстремалів. Автобуси курсують без дверей і зупиняються не всюди й не завжди, проте свіже повітря та кондиціонування в салоні вам гарантовано.  Олена відзначає недбале ставлення єгиптян до всього, навіть до древніх пірамід та визначних пам’яток. Споруди втратили свій особливий шарм, а довкола панує зовсім не та атмосфера, що ще 5 років тому, адже встановлені крамниці, численні туристичні групи та загальне бажання заробити на всьому чому можна зруйнувало ту таємничу обстановку, що була тут раніше. Українська жителька Єгипту радить туристам відвідати вечірнє шоу зі світловими ефектами, лазерами та голограмами, що проектуються на піраміди і розкривають старовинну історію Єгипту. Проте й це дійство викликає цікавість та захоплення у глядача лише вперше.

Раннє бронювання 2020:

+380975251480.

Залишити відгук

Ваш імейл не буде опублікований. Обовязкові поля позначені *

×
Any questions?